KONST / Litografier / Blandteknik 13015125
*
nr 1301 5125
Gérard Titus-Carmel
(f. 1942), Frankrike
Blandteknik, "Monument á la métode". Signerad, daterad 1971, numrerad 62/100. Bladets mått: ca 54x74 cm
Kondition: kasetten skadad
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2020
kl 20:20:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 20:32:34
1
100 kr
18/1 11:25:42
2
Vinnande bud
18/1 21:00:56
3
200 kr
18/1 21:00:56
2
250 kr (Budbetjänt)
20/1 14:44:22
3
300 kr
20/1 14:44:22
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gérard Titus-Carmel
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.
Läs mer om Gérard Titus-Carmel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blandteknik europa frankrike fransk franska franskt gérard titus-carmel litografier
-
7363 Blandteknik
Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:37
-
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:07
-
8086 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:02
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:22
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:50
*
Gérard Titus-Carmel
Kondition: kasetten skadad
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gérard Titus-Carmel
nr 1301 5125
Gérard Titus-Carmel
(f. 1942), Frankrike
Blandteknik, "Monument á la métode". Signerad, daterad 1971, numrerad 62/100. Bladets mått: ca 54x74 cm
Kondition: kasetten skadad
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/1 20:32:34 | 1 | 100 kr |
18/1 11:25:42 | 2 | Vinnande bud |
18/1 21:00:56 | 3 | 200 kr |
18/1 21:00:56 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
20/1 14:44:22 | 3 | 300 kr |
20/1 14:44:22 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gérard Titus-Carmel
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.Läs mer om Gérard Titus-Carmel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blandteknik europa frankrike fransk franska franskt gérard titus-carmel litografier
-
7363 Blandteknik
Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:37 -
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:07 -
8086 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:02
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:22 -
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:50